Avustralya Dil Okulu

Avustralya Dil Okulları Hakkında Bilgiler

Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında yer alan Avustralya; mimari yapıları, kültürü, yaşam koşulları ve sunduğu müreffeh yaşamı ile dünyanın gözde ülkelerinden biridir. Ekonomik açıdan güçlü olmasının yanında bir de gelişmiş alanlarıyla göze çarpan ülkede, eğitim sistemi öğrencilerin menfaatine olacak şekilde düzenlenmiştir. Her yıl ülkemizden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda öğrenciyi ağırlayan ülke, sunmuş olduğu eğitim teknikleri sayesinde öğrencilerin çok daha rahat koşullarda eğitim süreçlerini tamamlamalarına yardımcı olmaktadır.

Dil becerisi ve üniversiteler bakımından hayli zengin olan Avustralya’da sağlanan koşulların dünya standartlarında olması öğrencileri bu ülkeyi daha fazla tercih etmelerini etkilemektedir. Eğitim, kuzey yarımküreden farklı olarak Şubat ayında başlar, Aralık ayında ise son bulur. Eğitim sistemine hayli önem verilen ülkede kabuller hem birinci dönemin başında hem de ikinci dönemin başında kabul edilmektedir.

Gerek dil okulları gerekse de üniversiteler bakımından en çok tercih edilen ülkelerden biri Avustralya’dır. Ülkede her sene 500.000 öğrenci uluslararası eğitim görmek için başvuruyor. 2007-2008 yılında eğitim için harcanan maliyetin 14 milyar dolar olduğunu göz önünde bulundurduğunuzda neden Avustralya’da dil eğitimi sorusuna kendi başınıza rahatlıkla cevap verebilirsiniz. Tabi ki bunun haricinde de yine burada eğitim almak için geçerli nedenlerden söz etmek mümkündür.

Yüksek Eğitim Standartı: Eğitim hayatının önemi ile ilgili birçok yerden okuyacağınız makale veya köşe yazılarında ortalama olarak aynı cümleler kullanılır ve hepsinin ortak noktası eğitim alınırken gidilecek okulun veya ülkenin yüksek eğitim standartlarına sahip olmasıdır. Avustralya, bu anlamda oldukça zengin bir ülkedir. Burada alınacak eğitim ve eğitim sonrasında edinilecek sertifika ve belgeler birçok ülkede geçerlidir. 

Avustralya’da eğitim alan uluslararası öğrencilerin haklarını koruyan bir yasası vardır ve tüm hakları garanti altına alınmıştır. Bu da öğrencilerin daha rahat hareket etmesini sağlamakta olup herhangi bir haksızlığa uğramayacaklarından emin olmalarını sağlamaktadır.

Ekonomik Eğitim: Dil kursları veya diğer dil programları konusunda öğrencilerin en çok dikkat ettikleri şeylerden biri de fiyatlardır. Avustralya; Amerika ve İngiltere’ye göre hem daha ekonomik hem de üretimin fazla olması nedeniyle daha ucuz bir ülkedir. Tabi ki yaşam koşullarının yüksek standartlarda olması ve ekonomik rakamlarla birleşmesi bir öğrenci için kesinlikle kaçırılmayacak bir fırsattır. Burada 3 aylık bir eğitim süresi için ortalama 2000A$ (5,500 TL), 1 yıllık üniversite ücreti ise 11.000 A$ (30,000 TL) dolaylarındadır. Diğer ülkelerle kıyaslandığında Avustralya’nın ekonomik rakamlarla eğitim hizmeti sunduğu görülmektedir.

Kısa sürede diploma: Eğitim süreci aslında ne kadar uzun olursa bir öğrenci için daha iyidir. Fakat bazı programlarda zamanın daha az harcanması da önemlidir. Avustralya’da dil eğitimi veya üniversite okumak isteyenlerin bu konuda daha şanslı oldukları söylenebilir, üniversiteler 3 yıllık ve her yıl 3 dönem olarak verilmektedir. Bu durumda 3 dönem boyunca ders alan bir öğrenci 2,5 yılda okulunu tamamlayabiliyor.

Çalışma izni: Uluslararası öğrenciler, Avustralya’da eğitim alırken birçok hakka sahiptirler. Bunlardan en önemlisi de çalışma iznidir. Eğitim süresi boyunca haftada 20 saat, eğitim dışında ise tam gün çalışma izni öğrencilere verilmektedir. Bu hem ekonomik anlamda hem de dil geliştirme bakımından öğrenciler için bir avantaja dönüşüyor.

Çok kültürlülük: Avustralya, sahip olduğu ekonomik gücü, yaşam tarzı ve kültürel değerleri sayesinde çok kültürlü bir ülke olmayı başarıyor. Öyle ki ülkede yaşayan her 4 aileden birinin mutlaka dışarıdan gelenlerden oluştuğu bilinmektedir. Bu da uluslararası öğrenciler için farklı kültürlerle kaynaşma fırsatı sağlamaktadır.

Yüksek hayat standartları: Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında yer alan Avustralya, sahip olduğu yüksek hayat standartları sayesinde yaşam değerlerine kalite katabilen bir ülke halini alıyor. İlgi çeken doğası, merkezi yerlere yakın ve temiz plajlar, ülkenin kuzeyinde yağmur ormanları, sıcak insanlar, modern şehircilik anlayışı, ulaşım rahatlığı vs. gibi etkenler ülkenin cazip ve yaşanılası bir yer olmasını tetikleyen nedenlerdir.

Avustralya Dil Okulu Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak eğitim danışmanı uzmanımıza mesaj gönderebilirsiniz.