Dubai Dil Okulu

Dubai Dil Okulları Hakkında Bilgiler

Dubai dil okulları, İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için popüler bir alternatiftir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin en bilindik şehirlerinden birisi olan Dubai, hızlı ve kolay vize olanağı ve tüm dünyaca bilinen konforlu yaşamı, uluslararası kültürü ile öğrencilerin dil eğitiminde tercih ettiği noktalardan biridir. Dubai, turistik olarak da birçok kişinin ziyaret noktalarından olup özellikle uluslararası çalışan nüfusunun çokluğu ve iş olanakları ile dikkat çekmektedir.

Dubai’de resmi dil Arapça olmasına rağmen, hayat  akışı İngilizce’dir. Arapça bilmeden Dubai’de rahatlıkla yaşanırken, İngilizce bilmeden hayatın akışına katılmak mümkün değildir. Bu özelliği ile de Dubai, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için popüler bir lokasyondur. Dubai, eğlence, gece hayatı ve sosyal yapısıyla dil eğitimi düşünen öğrenciler için doğru alternatif olmaktadır.

Dubai dil okullarının sunduğu programlar;  Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Birebir ders, IELTS Hazırlık programlarıdır.

Dubai, Türk dostu yapısı ve vize kolaylığı ile de çekici bir lokasyondur.

Vize reddi riski yok denecek kadar az olan ülkede, dil okulu öğrencileri 6 aylık öğrenci vizesi ile eğitimlerine giderler. Bu vize türü sayesinde, dil okulu öğrencilerinin, eğitimlerine başladıkları tarih itibari ile çalışma izni olur. Türk öğrenciler, geçmiş tecrübe, ilgi ve yetenek alanlarına uygun işlerde çalışarak ciddi gelir elde etme fırsatı da yakalar. Dubai, zengin iş alternatifleri ile de oldukça cazip bir destinasyondur. Özellikle kış ayları, Dubai’de fuar, kongre ve turizm sezonudur. Bu dönemde öğrenciler, part-time işlerden oldukça tatminkar gelirler elde eder.

Sanılanın aksine, Dubai’de yaşam maliyetleri de diğer ülke alternatiflerine kıyasla son derece makuldür. Şehir merkezinde, oldukça konforlu gökdelenlerde paylaşımlı bir ev kiralamanın maliyeti tüm giderler dahil aylık 500-600 USD aralığındadır. Öğrenciler, konaklama hariç diğer yaşam giderleri için aylık 300 USD harçlık ile son derece konforlu bir hayat yaşayabilir.

Dubai Dil Okulu Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak eğitim danışmanı uzmanımıza mesaj gönderebilirsiniz.