Fransa Dil Okulu

Fransa Dil Okulları Hakkında Bilgiler

Fransızca’yı Ana Vatanında Öğrenin. 33 ülkenin resmi dil olarak konuştuğu Fransızca, ülkemizde de ticari ve politik olarak öneme sahip dillerdendir. Coğrafi konum olarak ülkemize oldukça yakın olan Fransa, zengin ülke seçenekleri ile yurtdışında eğitim için Avrupa’da da çok tercih edilen ülkelerdendir. Fransa’da dil okulu programları, her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Dil okulu programına katılan öğrenciler dil kursu dışındaki vakitlerde çevre ülkelere turistik geziler düzenleyip, bir çok Avrupa ülkesini gezip görme fırsatı yakalarlar. Ülke yarı başkanlık sistemi ile yönetilir. Ülkede demokrasinin etkisi her alanda hissedilmektedir. Tarihi eserleri ve müzeleri ile görenleri büyüleyen Fransa’da demiryolu ulaşım ağı çok gelişmiş olduğundan birçok bölgeye tren ile seyahat edebilmek mümkündür. Fransa dil okulları programlarına katılan öğrencilerin en çok tercih ettikleri ulaşım aracı da hızlı trenlerdir. Hızlı trenler en yüksek kalite ve konforda hizmet vermekte olup, gideceğiniz yere çok kısa sürelerde ulaşmanızı sağlar. Hızlı tren ile yolculukta uçak yolculuğunun aksine bütün doğal güzelliklerin içerisinden geçerek muhteşem doğal ortamın tadına varmayı sağlamaktadır.

Fiyatlar şehir ve okul seçimine göre değişmektedir.  Bilindiği gibi bir marka olan ve avantajları oldukça fazla olan Paris diğerlerine göre biraz daha maliyetlidir.

Fransa’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

  • Fransa dünyanın en güçlü dördüncü ülkesidir.
  • Avrupa’da çok önemli bir yatırım ülkesidir.
  • Kelime hazinesi çok geniş bir dil olan Fransızca, çok yönlü düşünmenize ve kelime hazinenizin gelişmesine yardımcı olacaktır.
  • Fransa uluslararası Kızıl Haç’ın resmi dili olmakla beraber dünyada 200 milyon kişi Fransızca konuşabilmektedir.
  • Kanada’da  da Fransızca konuşulur.
  • Citroen, Renault, Peugeot gibi dünya markası otomobillerin üreticisi ve ihracatçısıdır.
  • Dünyanın en büyük ekonomileri sırasıyla Amerika, Almanya, Japonya, Fransa’dır.
  • Türk- Fransız işbirliği ile kurulan birçok uluslararası firmada Fransızca ve Türkçe konuşabilmek çok önemli bir artıdır.
  • Avrupa’nın kültür ve sanat merkezidir. Dünyaca ünlü Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa tablosu burada bulunur.
  • Fransızca, dünyada ve Türkiye’de geçerliliğini korumaktadır.

Fransa Dil Okulu Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak eğitim danışmanı uzmanımıza mesaj gönderebilirsiniz.