Güney Amerika Dil Okulu

Güney Amerika Dil Okulları Hakkında Bilgiler

İspanyolca, İngilizceden sonra dünyada en çok konuşulan dil olma özelliğine sahiptir. İspanya dışında dilin en yaygın konuşulduğu ülkelerin başında Güney Amerika gelmektedir. Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere ikinci dil olarak da İspanyolca birçok ülkede konuşulmaktadır. Güney Amerika’da birçok dil okulu bulunmaktadır. İspanya’da merkezleri bulunan okullar Güney Amerika’da da İspanyolca eğitim veren birçok merkeze sahiptir. Güney Amerika’nın en popüler dil okulları Enforex, Sprachcaffe, Don Quijote’dir. Güney Amerika’da dil okullarının en çok bulunduğu merkezler; Küba, Meksika, Ekvator, Dominik Cumhuriyeti, Kolombiya ve Arjantin’dir. Bu ülkelerin her birinde bir çok öğrenciye İspanyolca eğitim için güzel fırsatlar sunulurken öğrenciler canlı yapısı ve eğlenceli hayatı ile İspanyolca pratik yapma imkanı yakalamaktadır.

Güney Amerika’da konaklama; Aile yanı konaklama, dil eğitimi alan öğrencilerin İspanyolca pratik yapmak ve bulunduğu ülkenin kültürünü tanımak için tercih ettikleri bir konaklama çeşididir. Oldukça eğlenceli olan Güney Amerika ülkelerinde aile yanında kalan öğrenciler önemli bir yaşam deneyimi kazanırlar. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler oda kahvaltı, yarım pansiyon gibi yemek seçeneklerini içeren alternatif konaklama imkanları sunulmaktadır.

Öğrencilere mükemmel bir kültürel deneyim yaşayabilmek adına ilk aşamada aile yanı konaklamada kalmayı önerebiliriz. Ancak beklentileri yüksek olan ve konforlu bir konaklamada kalmak isteyen öğrenciler yurt rezidans, paylaşımlı apart ve hostel gibi okulların sunmuş olduğu farklı alternatifleri de tercih edebilirler.

Paylaşımlı dairelerde kalan öğrenciler, konforlu bir konaklamada kalırken farklı kültürden öğrencilerle bir arada yaşayarak kültürel etkileşimde bulunma fırsatı yakalar.  Tek kişilik ve iki kişilik oda opsiyonu bulunan bu konaklama türünde öğrenciler genellikle mutfak, salon, banyo gibi ortak alanları birlikte kullanmaktadır. Yurtlarda öğrencilere yemek imkanı sunulmamaktadır. Öğrenciler mutfakta bir arada yemeklerini yapabilmektedirler.

Rezidans konaklamalar tek kişilik odalarda özel banyolu konaklamada kalmak isteyen öğrenciler için güzel bir tercihtir.

Güney Amerika Dil Okulu Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak eğitim danışmanı uzmanımıza mesaj gönderebilirsiniz.